SANCER TURİZM İNŞAAT LTD. ŞTİ.

Temizlik

İnşaat sonrası temizlik herkesin gözünde büyüyen bir konudur. İnşaat işleri yapıldıktan sonra yapılacak temizlik, günlük ya da haftalık periyotlarla yapılan temizlikten daha çok itina ister.

İnşaat temizliği açısından temizlik firmalarını kullanmak herkesin tercihidir. Tadilat sonrası yapılan temizlik uzmanlık ve kullanılan malzemelerin kalitesini gerektirir. Seçilen firma, en hijyenik ortamın oluşturulması açısından bu konularda oldukça iyi ve güvenilir olmak durumundadır.

Büro temizliği, temizlik hizmetlerimizin önemli bir parçasıdır. Gününüzün çok büyük bir bölümünün geçtiği büronuzun çalışırken göze güzel görünmesinin yanısıra temiz ve hijyenik olmasını da çok önemlidir. Temizliği düzenli ve sürekli olarak yapılan bürolarda temiz ve hijyenik bir ortam olacağından büro çalışanlarının motivasyonu artacağı gibi, sağlık açısından da sorun yaşamazlar. Düzenli temizlenen bürolarda kir ve mikrop barınma oranı azalır.

Büro Temizliği istediğiniz periyotlarda ya da günlük olarak yapılır. Büro temizliği yapılırken tüm çalışma masaları silinmeli, masa üstündeki aksesuarların tozu alınmalıdır. Büro zeminleri silinmeli, çöp poşetleri değiştirilmelidir. Büro camları istediğiniz periyotlarda silinmeli ve iç camlar en az haftada bir silinmelidir. Haftada bir mutlaka büroda detaylı genel temizlik yapılmalıdır. çöp kovaları yıkanmalı, oturma grupları silinmelidir. Petekler ve jalûzilerin tozu alınmalı, dolap üstleri, kapılar iyice silinmelidir. En önemlisi ofis ortamındaki mutfak ve tuvaletler günlük temizlenmeli ve hijyenik ürünlerle gerekli hijyenin sağlanması gerekmektedir.

Banka temizliği özel koşullar içeren eleman güvenilirliğinin olmasını ve uzun süre çalışmış eleman niteliği kazanmışlığı getirmektedir.

Elemanların büro işyeri temizliğinde belirttiğimiz hususları içermesi gerekmektedir.

Büro ve işyeri temizliğinde olduğu gibi temizlik hizmeti esnasında diğer çalışan elemanları rahatsız etmemek önemli husustur.Bu unsurları dikkate alarak tüm bankalara temizlik hizmeti verilmektedir.

Hastane Temizliğinin Önemi Sağlıkla ilgili insana yönelik her türlü uygulamanın yapıldığı hastanelerin hijyene bakışı farklı olmak zorundadır. Hastanelerin bu özel konumu nedeniyle temizlik ve hijyen kavramları sıradan işletmeler gibi görülmemelidir.

Daha fazla ilgi gösterilmelidir. Hastaneler hastalık yapıcı pek çok bakteri ve ürkütücü virüsün tehdidi altındadır. Bu konuda yeterli bilgi birikimine sahip hekimlerimiz gereken tüm önlemleri almak için çaba göstermektedir. Ancak bu bilincin hastanenin tüm birimlerine yayılması ve uygulamalara yansıması zorunludur.

Hastane Temizliğinde Hedefler
1- Mutlak hasta memnuniyeti
2- Hastane ziyaretçilerinin sağlığını korumak.
3- Hastane personelinin sağlığını korumak.
4- Hijyenik koşullarda süreklilik ve üstünlük sağlamak.

Hastane Temizliği
a- Genel temizlik
b- Çevre temizliği
c- Ameliyathane, cihaz ve malzemeleri sterilizasyonu


 

 

HİZMETLERİMİZ